MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD SZTUKI – OD GÓR PO MORZE 2024

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy twórców, artystów i młodych adeptów sztuki studiów II stopnia do wzięcia udziału w MIĘDZYNARODOWYM PRZEGLĄDZIE SZTUKI – OD GÓR PO MORZE 2024, który przeprowadza Stowarzyszenie Stacja Kultura w Bornem Sulinowie we współpracy z Fundacją Pałac Struga i Stowarzyszeniem Niezależna Galeria 33.

MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD SZTUKI – OD GÓR PO MORZE 2024

to wydarzenie kulturalne mające na celu promocję współczesnej sztuki poprzez prezentację twórczości artystów trzech regionów Polski (Zachodniopomorskie, Wielkopolskie, Dolnośląskie) z udziałem artystów innych krajów.

Przegląd ma charakter otwarty i jest skierowany do wszystkich twórców (bez względu na wiek, dorobek artystyczny, formę wyrazu artystycznego i technikę tworzenia). Wystawa wybranych prac (kuratorzy: prof. Wojciech Bal, Jolanta Gramczyńska) odbędzie się w historycznym otoczeniu pałacu Siemczyno.

Na wystawie prezentowane będą prace z zakresu malarstwa, grafiki a także rysunku, fotografii, rzeźby, ceramiki i szkła oraz tkaniny artystycznej, wykonane w klasycznych i mieszanych, bądź też eksperymentalnych i własnych technikach plastycznych.

Wyjątkowe otoczenie zabytkowych wnętrz pałacu umożliwia ciekawą prezentację sztuki współczesnej, która nabiera dodatkowego waloru i mocniej oddziałuje na odbiorcę.

Z przyjemnością informujemy, że Projekt Koalicji Trzech Województw – MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD SZTUKI – OD GÓR PO MORZE 2024 został objęty Patronatem Honorowym przez Panią Annę Bańkowską, Członkini Zarządu Regionu Zachodniopomorskiego oraz Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Więcej informacji na stronie STACJA KULTURA.

Z wyrazami szacunku
Longina Malinowski